wo 24 december
Interview met Hotel Modern
"gardes en tandenborstels transformeren tot levendige schimmenstad"




Zevenhonderd jaar lang was het zuiden van Spanje onderdeel van een welvarend Moors koninkrijk, waarin moslims, joden en christenen samenleefden. De kunsten floreerden, de wetenschap bloeide. In 1492 komt hier een einde aan, het katholieke Spanje verovert de laatste Moorse stad: Granada. Wat volgt is een langdurig proces van vervolging en verdrijving van joden en moslims door de Spaanse Inquisitie, een Katholieke groepering.
Deze geschiedenis heeft een huiveringwekkende parallel met de wereld waarin wij leven: uitsluiting en vervolging worden genormaliseerd en zelfs aangemoedigd. Met poppetjes, schimmenspel, live animatie en muziek brengen Hotel Modern en Abdelkader Benali de wereld van Granada weer tot leven. De ontroerende verhalen, de dansen, het pijnlijke verlies en de onafwendbare climax van de Val.
Podium Hoge Woerd is gestopt met het gebruiken van een wachtlijst. Beschikbare tickets worden direct vrijgegeven op de website. Meer zien van Abdelkader Benali? Bekijk de voorstelling De Wereld van Ali en Nino op vrijdag 20 maart.
"Indrukwekkend is de verbeelding van de destructie door de Spaanse inquisitie: de brandstapels, boekverbrandingen en moorden. Deze momenten komen onverwacht hard binnen, ook dankzij het besef: er bestaat geen tijd waarin zulke dingen niet kunnen gebeuren."
de Volkskrant"Wat deze voorstelling extra bijzonder maakt, is de manier waarop Hotel Modern opnieuw een compleet universum schept met alledaagse objecten. Afwasrekjes, opgerold ippengaas, lijmpotjes, gardes en tandenborstels transformeren in een levendige schimmenstad"
Theaterkrant"Abdelkader Benali en Hotel Modern geven het beste uit twee verschillende werelden zoals dat zo mooi heet en demonstreren in De val van Granada dat kunst en werkelijkheid een perfecte eenheid vormen. Een eenheid die ons wakker schudt en wakker houdt. Ga deze voorstelling zien en beleef die indrukwekkende eenheid door deze unieke samenwerking"
Friesch Dagblad
Elke maand richt Podium Hoge Woerd de schijnwerpers op een actueel thema met een voorstelling en een UU-talk. Waar theater de kracht heeft om je onder te dompelen in verschillende belevingswerelden neemt de UU-talk je mee in de wereld van de wetenschap. Deze interactieve lezingen organiseert Podium in samenwerking met de Universiteit Utrecht. Kies wat bij jou past, of bezoek beide voor je maandelijkse dosis verdieping.
De UU-talk bij deze voorstelling maken we bekend in september.
Bekijk wat er speelt
makers en spelers: Abdelkader Benali, Pauline Kalker, Arlène Hoornweg, Herman Helle, Jorn Heijdenrijk tekst: Abdelkader Benali en Hotel Modern live muziek Chris Saris assistentie rekwisieten, poppen en kostuums: Marsha Agerbeek, Juliet Campfens, Jacqueline de Maat, Jozef van Rossum, Barbara Witteveen hulp bij research Rayvano van Kralingen poster en flyer Superchagerijnig, Notdef projectielampen Machiel Kunst techniek Joost ten Hagen, Joris van Oosterhout, Pablo Strörmann met dank aan de Lichtbende verkoop Alles voor de Kunsten subsidie Fonds Podiumkunsten, Gemeente Rotterdam scènefotografie: Sofie Knijff