Theater
Abdelkader Benali & Hotel Modern
Wat speelt er?: De val van Granada
Tickets Over de maker(s)
Theater
Abdelkader Benali & Hotel Modern
Wat speelt er?: De val van Granada
Tickets Over de maker(s)
Theater
Abdelkader Benali & Hotel Modern
Wat speelt er?: De val van Granada
Tickets Over de maker(s)
Hotel Modern en Abdelkader Benali bundelen hun krachten in een voorstelling vol meeslepende vertelkunst, live animatie en spectaculair schimmenspel.
Een voorstelling vol meeslepende vertelkunst, live animatie en spectaculair schimmenspel.
Zevenhonderd jaar lang was het zuiden van Spanje onderdeel van een welvarend Moors koninkrijk, waarin moslims, joden en christenen samenleefden. De kunsten floreerden, de wetenschap bloeide. In 1492 komt hier een einde aan, het katholieke Spanje verovert de laatste Moorse stad: Granada. Wat volgt is een langdurig proces van vervolging en verdrijving van joden en moslims door de Spaanse Inquisitie, een Katholieke groepering.
Deze geschiedenis heeft een huiveringwekkende parallel met de wereld waarin wij leven: uitsluiting en vervolging worden genormaliseerd en zelfs aangemoedigd. Met poppetjes, schimmenspel, live animatie en muziek brengen Hotel Modern en Abdelkader Benali de wereld van Granada weer tot leven. De ontroerende verhalen, de dansen, het pijnlijke verlies en de onafwendbare climax van de Val.
Abdelkader Benali is schrijver en programmamaker. Abdelkader staat bekend om zijn werk waarin hij de thema’s identiteit, multiculturalisme en migratie onderzoekt. Hij schrijft romans, essays, columns en theaterstukken.
Over Hotel Modern
Theatergroep Hotel Modern bouwt op het podium complete werelden in het klein, die bevolkt worden door honderden personages. Met camera's filmen ze scènes in de maquettes; de beelden worden levensgroot geprojecteerd en live van een soundtrack voorzien. Eerdere maakte de groep onder andere Kamp en Garnalen Verhalen. De artistieke kern bestaat uit actrices Pauline Kalker en Arlène Hoornweg en beeldend kunstenaar Herman Helle.
Credits
Van en met: Abdelkader Benali, Pauline Kalker, Arlène Hoornweg en Herman Helle.
Wat speelt er?
Elke maand richt Podium Hoge Woerd de schijnwerpers op een actueel thema met een voorstelling en een UU-talk. Waar theater de kracht heeft om je onder te dompelen in verschillende belevingswerelden neemt de UU-talk je mee in de wereld van de wetenschap. Deze interactieve lezingen organiseert Podium in samenwerking met de Universiteit Utrecht. Kies wat bij jou past, of bezoek beide voor je maandelijkse dosis verdieping.
De UU-talk bij deze voorstelling maken we bekend in september.
Bekijk wat er speelt
